0212 517 56 98 BİZE ULAŞIN
Mortakı.com
Alyans

Alyans

Uzun yıllar boyunca aşkınızı anlatan, rahatlığı ve şıklığıyla göz kamaştıracak alyans modellerini kendi tarzınıza göre tasarlayın.

X kapat

SEÇİMİNİZ

  • X Yüzük
Temizle

Evliliklerin ve birlikteliklerin en güzel sembol takısı olan Alyans modelleri, her kadının en çok almak istediği hediyeler arasında yer alır. Sevenleri birbirlerine bağlayan, yeni birlikteliklerin kapılarını açan, sevginin, aşkın karşı cinse ilamını taçlandıran alyanslar, geçmişten günümüze hiç değişmeyen anlamı ile bilinmektedir. Alyans denince akla hemen sözlenme, nişan ve evlilik gelmektedir. Günümüzde çoğu kişi sadece istekileri ve sevdikleri için de alyans takmaktadırlar. Bu da dikkatli gözleri ve meraklı soruları üzerine çekmek demektir. Öyle ki hangi ele takıldığı bile farklı manalar içermektedir. Dünyanın çoğu ülkesinde bu takılar aynı manaya gelir. Aşkın, sevginin ve evliliklerin sembol eşyasıdır.
Alyans takıları tarihine göz attığımızda,  Roma döneminden bu yana kadınların bu takıları kullandıkları görülmüş, evlilik ve nişanlılık ile birlikte anılması ise 11. Yüzyıllar kadar gitmektedir. Bu zamanlardan aşkın ve sevginin sembolü haline gelen alyansların, özellikle son ele takılmasının altıda, yüzük parmağından kalbe giden aşk damarı olduğu inancı yatmaktadır.  Bu inanış neticesi olarak alyanslar evlilik ile ilgili ise sol el yüzük parmağına takılmaktadır. Günümüzde durum değişmemiştir. Tek bir farkla artık isteyen herkes kendisi için alyans takılardan almakta ve kullanmaktadır. Geçmişten günümüze alyans takı tasarımları sembolik anlam olarak değişmese de, tasarım ve şekil olarak sayısız şekle bürünmüştür. Taş desenli alyans modellerinden tutun, sade ve özel sembol desenli alyanslara kadar örnek bulmak mümkün. Sevdikleriniz ve kendiniz için bu özel takılardan bir seçim yapmanız gerekirse, sizin için en doğru adres mortakı alyans kategorisini ziyaret edebilirsiniz. En son trend alyans modelleri yeni sahiplerini bekliyor. Özel taş desenli alyans takılar, altın veya gümüş materyal seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Tüm bunların yanında sadece mortaki.com’ a özel olan bir ayrıcalık olan ‘’Kendi Takını Tasarla’’ ayrıcalığı ile hayalinizdeki takıyı oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece modelinizi seçmek, takınızda değerli veya yarı değerli taş modeli istiyorsanız onu belirlemek ve materyalinizi seçmek. Geri kalan her şeyi biz halledip takınızı size çok şık bir hediye kutusunda gönderiyoruz.  Çok özel bir hediye arayışındasınız? İşte size fırsat! Sizi hatırlatan ve sizden esintiler taşıyan çok güzel bir takı en güzel hediye olacaktır. Dilerseniz tamamen sizin fikirlerinizle tasarladığınız yeni bir takı modelini de bu ayrıcalıkla oluşturabilirsiniz. Tasarımlarınızı bize göndermeniz yeterli. Takı uzmanlarımız sizinle iletişime geçecek ve tamamen size ait olan takınıza sahip olabileceksiniz.

Takıların egzotik dünyasına mortakı ile davetlisiniz. En son moda tasarımlar, takılara yön veren çizgiler sizler için özenle üretiliyor. Sürekli yenilenen ve güncellenen takı modelleri, her kategori de, çok özel ödeme fırsatları ile sizlere sunuluyor. Ayrıca takılarınız ile ilgili sorularınıza 7/24 destek veren iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. Tüm takı çeşitlerine bütçenizi zorlamadan, özel ödeme fırsatları ile sahip olmak mortakı ile çok kolay.

Alyans Modelleri

Toplam 63 ürün listelenmektedir

210 ürün göster
Filtre  

Sayfa 1 / 3

Toplam 63 listelenmektedir.