0212 517 56 98 BİZE ULAŞIN
Mortakı.com

Ametist

Ametist mor ya da mavi-mor renkli bir kuvars türüdür. Mons ölçeğine göre sertlik derecesi 7’dir . Mortakı’da tasarlayabileceğiniz taşlar arasında bulunan ametist, genellikle mücevher olarak kullanılır ve sertlik derecesi günlük kullanım için idealdir.

Latince ‘sarhoş olmayan’ anlamına gelen ametist, Neolitik Çağ’dan beri, yani yaklaşık 25.000 yıldır dekoratif ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Yüzyıllar boyunca özellikle kraliyet aileleri tarafından da tercih edilen taşın kötü düşüncelerden koruduğuna inanılmıştır.

Ametistin bulunduğu mekana pozitif enerji yaydığı ve kullanan kişiye güven, enerji ve yenilikçi duygular aşıladığı düşünülmektedir. Bu nedenle ametist mezuniyet, terfi gibi başarı gösteren sevdiklerinize verebileceğiniz eşsiz bir hediye olacaktır. Şubat ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılır.

Not: Sitemizde kullandığımız taşlar Kuyumcu taşı olarak bilinen sentetik taşlardır. Eğer doğal taşla ile ürününüzün üretilmesini istiyorsanız Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Değerli taşların maaliyeti Kuyumcu taşlarına göre daha pahalıdır.
Ametist Kolye