0212 517 56 98 BİZE ULAŞIN
Mortakı.com
Nazar İğnesi

Nazar İğnesi

Mortakı tasarımcıları tarafından hazırlanan Nazar İğnesi Koleksiyonu’ndan kendi çocuklarınız ve sevdiklerinizin çocukları için beğendiğiniz modeli seçerek tasarım maceranıza başlayabilirsiniz. En beğendiğiniz nazar iğnesini seçtikten sonra 13 farklı materyal arasından seçiminizi yaparak hediyenizi tamamlayın.

X kapat

SEÇİMİNİZ

  • X Nazar İğnesi
Temizle

Nazarın kültürümüzdeki yeri ve etkisi çağlar boyu bilinen ve bu etkiden kişinin korunması gereken bir durum olarak bilinmektedir. Gerçekte nazar bir kişinin karşısındaki kişi veya nesnede aldığı negatif tesirdir. Bilerek veya bilmeyerek bir kimse başka birine, eşyaya nazar edebilir. İnsanlar bu tesirin etkisinden kurtulmak için nazar boncuğu, at nalı, bazı hayvanların boynuzlarını ve bazı bitkileri kullanmışlardır. Özellikler çocuklar bu tarz tesirlere her daim maruz kalabilir. Nazar iğne de bunlardan biridir. Buradaki teme etken kullanılan eşyanın o etkiyi bertaraf edebileceğine olan inançtır. Nazarlıklar da tam da bu işlev için toplumda büyük bir inanç ile kullanılan takı türleridir.
Yeni doğmuş çocuklara, yeni alınmış bir eşyaya, çıkılacak bir yolculuğa nazar edilmemesi için aslı kadim maji bilimine dayanan dualar ve eşyalar kullanılır. Günümüzde de bu işlevi yerine getirmesi için nazarlık iğne takıları sıklıkla kullanılmaktadır. Hediye nazar iğne çeşitleri görsel açıdan geçmişten günümüze büyük bir değişim geçirmiştir. Günümüzde estetik ve zariflik için çok şık nazarlık iğne modelleri üretilmektedir. Mortakı nazar iğne modelleri sizlerin göz zevkine en iyi şekilde hitap etmesi ve sizleri bu negatif tesirlere karşı koruması için özenle tasarlanmıştır. Çeşitli parlak ve mat taşlar ile bezenmiş ve değerli materyaller olan altın, gümüş, altın kaplama modelleri ile sizlerin beğenisine sunulmuştur.
En güzel doğum hediyeleri

Nazar iğne takıları, yeni doğum yapmış annelere ve bebeklerine alınabilecek en güze doğum hediyeleri arasındadır. Sizler de mortakı nazar iğne modelleri arasından gözünüze ve bütçenize hitap eden takıları onlar için seçebilirsiniz. Yıllar boyu saklanacak ve unutulmayacak, sizi hatırlatacak güzel bir hediye arayışındaysanız doğru yerdesiniz. Ayrıcalıklı bir hediye anlayışı olan takını kendin tasarla özelliği ile seçtiğiniz nazar iğne ve diğer takı modellerini kendiniz en baştan tasarlayabilir, bütçenize, gözünüze hitap eden bir takıya sahip olabilirsiniz. Nazar iğne modelleri arasından seçiminizi yapın, takınızda kullanılacak taşları seçin ve bütçenize en uygun şekilde kendi tasarladığınız bir modele sahip olun. Tüm bu ayrıcalıklar hemen sahip olabilir ve hiçbir yede olmayan hediye çeşitlerine siz sahip olabilirsiniz. Ayrıca ‘Kişiye Özel Üretim Takı ’ayrıcalığı da yine aynı şekilde mortaki.com ile sizlere sunuluyor. Takınızı en baştan tasarlayabilir ve istediğiniz özelliklerde hiçbir yerde olmayan, sadece size özel takı koleksiyonları oluşturabilirsiniz. Örneğin nazar iğne tasarlamak ile işe başlayabilirsiniz. Tasarımlarınızı bizlere göndermeniz yeterli. Tasarım taslaklarınızı inceleyip, detayları sizinle netleştirip hayata geçiriyoruz. Kendi tasarımlarınız sizlere çok şık hediye kutularında geliyor. Dilerseniz istediğiniz bir adrese biz sizin adınıza gönderiyoruz. Hem de yurtdışı gönderim özeliği ile. Hediye takı dünyasında fark yaratan tüm bu fırsatlar sadece burada. Hem de çok uygun fiyat ve ödeme avantajları ile. Sevdikleriniz ve kendiniz için yeni ve ayrıcalıklı hediyeler arayışınızın doğru adresi mortakı.com standart üstü, yeni nesil fikirlerle sizleri bu dünyanın büyülü güzelliklerine davet ediyor.

Nazar İğnesi Modelleri

Toplam 19 ürün listelenmektedir

210 ürün göster
Filtre  

Sayfa 1 / 1

Toplam 19 listelenmektedir.