0212 517 56 98 BİZE ULAŞIN
Mortakı.com

Bilezik / Bileklik Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Çok beğendiğiniz, belki de uzun süredir hayal ettiğiniz bileziği veya bilekliği buldunuz. Ürününüze sorunsuz bir şekilde ulaşmak sizin en doğal hakkınız. Mortakı olarak size kusursuz hizmet sunmak bizim için oldukça önemli olduğundan dolayı öncelikle bilezik/bileklik ölçünüzü doğru hesaplamanızı istiyoruz. Bunun için size doğru ölçüyü nasıl hesaplayacağınızı göstereceğiz.

İlk olarak daha önce kullandığınız bir bileziği alın ve yatay olarak masaya koyun. Milimetre ölçüsü olan bir cetvel kullanarak iç kısmından karşılıklı bir şekilde çapını ölçün. Bileziğinizi en geniş olan kısmından ölçtüğünüze emin olun.

Eğer daha önceden kullandığınız bir bileziğiniz yoksa farklı bir yol izleyerek de bilezik ölçünüzü belirleyebilirsiniz. Bir ip alın. Elinizi baş parmağınızla serçe parmağınız birbirine değecek şekilde kapatın. İpi baş parmağınızın başladığı hizadan sarın, daha sonra işaretlediğiniz yerden kesin. Milimetre ölçüsü olan cetvelle ipi ölçün. Elde ettiğiniz değer size uygun olan bileziğin ölçüsünü verecektir. Dilerseniz çap ölçüsüne göre de bilezik sipariş ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

BİLEKLİK/KELEPÇE BİLEZİK SATIŞ ÖLÇÜSÜ ÇEVRE(MM)
Küçük/Small 170 mm
Orta/Medium 180 mm
Büyük/Large 190 mm
BİLEZİK SİPARİŞ ÖLÇÜSÜ ÇAP
Küçük/Small 62 mm
Orta/Medium 67 mm
Büyük/Large 72 mm

Bileklik modelleri, bilezik gibi geçirilmediği için bilezik ve bileklik ölçüleriniz birbirinin aynısı olmayabilir. Yani bileziğinizi elinizin üzerinden geçirmek zorunda olduğunuz halde bileklikler klipsli veya kelepçeli olabilir. Ürününüzün modeline göre ölçünüzü farklı yerlerden almalısınız. Aynı yöntemle bileğinizin başladığı yeri bir ip yardımıyla ölçerek bileklik ölçünüzü belirleyebilirsiniz. Bileziğiniz veya bilekliğiniz için belirlediğiniz ölçüye göre sipariş ölçünüzü yukarıdaki tablodan bulabilirsiniz.