0212 517 56 98 BİZE ULAŞIN
Mortakı.com

Aslında Hollywood yıldızlarının ne yaptıklarıyla çok ilgilenen biri değilim. Ancak stilleri her zaman dikkatimi çekmiştir.

Angelina Jolie'nin Zümrüt Küpeleri

Star Gazetesi “Ne giydiklerine, saçları ya da makyajlarına dair haberleri takip etmiyorum” dersem yalan söylemiş olurum. Bu nedenle özellikle Oscar, Emmy gibi ödül törenlerine ve Cannes Film Festivali gibi etkinliklere bayılıyorum. Ünlü isimlerin kırmızı halıda salınışını izlemek benim için büyük zevk. Hatta modayla ilgilenen arkadaşlarımla ertesi gün oturup “Kırmızı tuvalete bayıldım. Bilmem kimin makyajı da saçı da berbattı ama takılarına bayıldım” gibi kritik yapıyoruz. Geçen yıl Oscar törenlerinde Angelina Jolie’ye bayılmıştım. Siyah tuvalete ve zümrüt takılarıyla harika görünüyordu. O günden sonra birkaç ay Angelina Jolie ’nin kimbilir kaç karat olan zümrüt küpeleri gözümün önünden gitmedi. Hatta katılacağım bir düğün için aksesuar bakarken benzerini çok aradım ama bulamadım. Ta ki düne kadar...

Adını Çok Duymuştum

Akşamüstü kızlarla buluştuk, muhabbet dönüp dolaşıp 14 Haziran’daki düğüne geldi. O andan itibaren en önemli konumuz “Esra’nın düğününe kim ne giyecek” oldu. Ne giyeceğime hala karar vermedim ama aklımda yine Angelina’nın küpeleri vardı. İnternetten fotoğrafı bulup kızlara gösterdim, onlar da beğendi. Bir ihtimal belki bulurum diye google’a Angelina Jolie küpesi yazdım ve birkaç dakika sonra aylardır aradığım küpeler karşımdaydı.

Mortakı adını uzun süredir duyduğum bir marka ama sitesine girip hiç bakmamıştım ürünleri nasıl diye. Meğerse benim aylardır aradığım Angelina küpelerinin benzerini satıyorlarmış. Üstelik bu küpeler de Hindistan’da kesimleri yapılan kök zümrütlerle tasarlanmış. Fiyatı da 299 TL. Alıp almamak konusunda hala kararsızım açıkçası...

Tamam belki bu küpeleri almam ama Mor Takı’daki çok şık ve hesaplı aksesuarlar arasından bir şeyler satın almayacağım anlamına gelmez bu. Biraz inceleyince fark ettim aslında bu sitede satılan en pahalı küpeymiş benim seçtiklerim. 10-11 modelin dışında küpelerin fiyatları 100 TL’nin altında. Üstelik her zevke uygun, gece veya gündüz kullanılabilecek modeller var.

Sultanların Yüzüğü

Mortakı’da sadece küpe yok tabii! Kolyeden broşa, yüzükten kol düğmesine onlarca seçenek mevcut. Kolyelerin en pahalısı beni bıktıran Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter ’in taktığı mercan uçlu inci kolye. Fiyatı 399 TL. 99 TL’ye satılan diğer inci kolyeler de çok zarif. “-Ben öyle abartılı bir model istemiyorum” diyorsanız size birkaç kez kuyumcu vitrinlerinde de rastladığım damla inci üzerine taşlarla yıldız, nazar boncuğu, Fatıma’nın eli gibi şekillerin yerleştirildiği kolyeleri önerebilirim. 925 ayar gümüş bu kolyeler 49 TL’ye satılıyor. 32 TL’ye nazar boncuklu birkaç model var, zirkon taşları sayesinde pırlantayı andırıyor.

Markanın yüzük koleksiyonu bana biraz ağır geldi. Birkaç sezondur moda olan Osmanlı sultanlarının yüzüklerini andıran modeller her gün kullanmak için fazla iddialı bence. Fiyatları 99-199 TL arasında... Benim favorim 99 TL’ye satılan siyah oniks yüzük. Dümdüz bir model olsa da parmağımda çok şık görüneceğine eminim. Acaba tam tur nazar boncuklu yüzüğü de arkadaşım İnci’ye mi alsam? Unutmadan söyleyeyim Mor Takı’nın adresi www.mortaki.com. Siteden yapacağınız 69 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemiyorsunuz. Ayrıca Axess, Maksimum ve Bonus karta peşin fiyatına üç taksit uygulanıyor.


Stargazete.com, Istanbul / Berrin Haberveren